top of page

המלצות מטופלים

אלרגיה לחלב ולביצים - מכתב מהורים מאושרים    3.4.2005


עדי היקר,
הגענו אליך עם ליה בתנו בגיל שנה וחצי, בעקבות אלרגיות לחלב ולביצים מהן היא סבלה. אליך ואל שיטת אייפק הגענו מתוך תחושה, שיש בכך כדי לעזור לליה.
מייד בפגישה הראשונה, הרגשנו שיש על מי לסמוך. באותה פגישה אבחנת את מכלול האלרגיות מהן סובלת ליה, ומאותו מועד במשך 4 חודשים נפגשנו כמעט מדי שבוע. אט אט גם התחלנו לקבל הוכחות שלא טעינו, וכיום ליה איננה סובלת מאלרגיות כלל (טפו, טפו, טפו).
יותר מכך, בטיפול פגשנו אותך עדי - אדם מקצועי, עם לב גדול, עם יכולת נתינה נדירה ועם צניעות ונועם הליכות. אדם שניתן לצעוד בבטחה עימו גם בדרך חדשה ובלתי מוכרת.
אנחנו שמחים על ההזדמנות שנפלה בחלקנו לפתור את הבעיה של ליה יחד איתך!

תודה רבה,
הילה ואשר פרץ

____________________________

רגישות לחלב ולמזון - אוגוסט   2005


לכבוד
מר עדי שאנן | מרפאות שאנן

עדי שלום,
שמי א., בת  31,  מחיפה.
מגיל 21 בערך, התחלתי לסבול מבעיות במערכת העיכול, שהתבטאו בסימפטומים מרובים וקשים. במשך שנים, המושג "לאכול", היה עבורי, במקרה הטוב  -  לא לסבול. ככל שהזמן עבר, נוספו סימפטומים ופיתחתי רגישויות לעוד ועוד מוצרי מזון. המצב הפך לבלתי-נסבל ואבסורדי, שכן משהו שאני זקוקה לו לשם קיום, היה גם משהו שכל-כך סבלתי בגללו. במשך שנים לא יכולתי לקבוע עם בני משפחה וחברים להיפגש ל"ארוחות שגרתיות" או חגיגיות, משום שלא יכולתי להיות בטוחה מה יהיה "מצב הבטן" שלי, או כיצד תגיב הבטן שלי למה שאוכל.
בגיל 24, נוספה לכל הבלגן "תסמונת התשישות הכרונית"  (CFS), המוכרת גם בשם  "מחלת היאפים",  שמתבטאת בתשישות קשה, חולשות, כאבים פיזיים בלתי נסבלים, ועוד.
את הסבל הפיזי והנפשי שעברתי במשך שנים, תקצר היריעה מלתאר.
כשפניתי לרפואה הקונבנציונאלית, עשיתי את כל הבדיקות האפשריות  -  בדיקות דם ובדיקות פולשניות במערכת העיכול. תוצאות הבדיקות יצאו תקינות, והתשובה שקיבלתי מרופאת המשפחה שלי (שהיא מעולה מבחינה מקצועית ומקסימה מבחינה אישית), היתה, שאין לה איך לעזור לי מלבד לתת לי כדורים נגד כאבים, אם אני רוצה. את זה לא הסכמתי לקבל.
לא הסכמתי לקבל את זה שאני אצטרך לחיות עם זה לכל החיים, ולקחת, באופן קבוע או זמני, כדורים נגד כאבים. לתפישתי, גוף סובל ותשוש, לא כדאי להחליש אותו עוד יותר עם כימיקלים.
במהלך 7 שנים, מגיל 21 עד 28, ניסיתי שיטות טיפול אלטרנטיביות, כשבכל שיטה התמדתי מספר חודשים, כדי למצות את הטיפול. עברתי לתזונה טבעונית, ניסיתי הומיאופתיה, דיאטה טיבטית – אלה הניבו שיפור זמני, שלאחריו היו הסימפטומים חוזרים, בתוספת תופעות חדשות.
הייתי על סף ייאוש.
בשנת  2002,  שמעתי מבת משפחה על מטפל בשם דרור נוה, שאצלו היא טופלה בשיטת ,IPEC שבה ניתן לסלק רגישויות, לטפל במצבי גוף ונפש ושזה דבר נפלא.
פניתי לדרור באפריל 2002. תאריך הטיפול הראשון - 07.04.02, הוא יום-ההולדת השני שלי. לא ידעתי במה מדובר, אבל מה שדרור אמר לי בפגישה הראשונה נשמע לי הגיוני, ורציתי לנסות.
הייתי מוכנה לכך שתעבור תקופה לא קצרה עד שאראה תוצאות.
בתוך חודשיים וחצי בלבד חזרתי לאכול, באופן נורמאלי ומסודר, כל מה שרציתי לאכול.
לא חלמתי על תוצאות כה מהירות בזמן כה קצר. ממצב שבו כל מה שיכולתי לאכול הסתכם בלחם שיפון ללא שמרים,  תפוחי אדמה וגזר מבושלים ומעט תפוח עץ,  שבו לתפריט מאכלים, שכבר קיבלתי כעובדה שאצטרך לוותר עליהם למשך כל חיי.
תוך מספר חודשים התחזקתי מבחינה פיזית, וטיפלתי גם בגורמים הרגשיים שגרמו לסימפטומים שונים אצלי.  כיום, אני עובדת כמנהלת משרד מהנדסים גדול, במשרה עמוסה ותובענית, ואני מתפקדת בה באופן מלא וללא שום קושי.
תקופה ארוכה ומתישה חיפשתי התייחסות אישית אל המכלול שהוא אני, ואת הדרך הטובה ביותר עבורי להירפא, ובדיוק את זה מצאתי ב-  IPEC . שיטת טיפול זו, ודרור נוה, שעימו עברתי תהליך נפלא ומשמעותי במהלך חודשים, הם מתנה משמיים.
לא חיכיתי לבדיקות מדע ומעבדה שיוכיחו לי כי השיטה עובדת. במצב שבו הייתי לפני שלוש שנים, כה חלשה מבחינה גופנית ונפשית,  היה בי (תודה לאל), מספיק אומץ כדי לנסות, ולקבל את התוצאה הטובה ביותר ממקור ראשון  -  על עצמי,  שזה עובד.
זכיתי בחיים חדשים, הרבה יותר טובים ואיכותיים מכל הבחינות  -  פיזית, נפשית ורגשית.
אין די מילים, כדי לבטא את ההערכה והכרת התודה העמוקות שאני חשה כלפי דרור וכלפיך על מה שקיבלתי - ריפוי שלם, מהיר, והאיכותי ביותר שיכולתי לקבל.

עלה והצלח,
תודה מקרב הלב,
א. פ.

____________________________

החלמה מלאה מקוליטיס -אחרי 15 שנות סבל

 

שלום רב,
שמי מילי ואני מטופלת IPEC חופשייה ושמחה מאז ספטמבר 2009.
בשנת 1994 אובחנתי כחולה במחלה כרונית - Ulcerative Colitis (קוליטיס - דלקת המעי הגס). במשך השנים ניסיתי טיפולים שונים, קונבנציונאליים ואלטרנטיביים, אך לא מצאתי שום הקלה או הטבה.
ביוני 2009 הייתי בשפל המדרגה. אמא לשלושה ילדים קטנים, שלא יכולה לזוז ולתפקד. שלשלתי 15 פעם ביום והחיים שלי היו מלאי כאב בכל שעות היום.
ביאושי כי רב, בהמלצת חברה טובה, הגעתי לאבחון אצל עדי שאנן בפרדס חנה. עדי אבחן אותי במדויק, ידע להגיד מהם סיכויי ההחלמה ולהפנות אותי להמשך טיפול לאשתו סיגל, שהיתה, לפי דעתו, המטפלת המתאימה לי ביותר.
התחלתי טיפולים אצל סיגל שאנן ואחרי 2 טיפולים בלבד הפסקתי לשלשל!
אחרי חודשיים לא כאבה לי הבטן בכלל!
המשכתי בטיפולים, ש"ניקו" עוד ועוד גורמים, פיזיים ורגשיים, שגרמו לסבל הרב אותו חוויתי משך שנים רבות ומצאתי את עצמי חיה ומתפקדת בלי לחץ ובלי חשש מהכאב ומהריצה הבאה לשירותים.
השינוי בחיי הוא כה גדול וניכר, שהחלטתי ללמוד את השיטה. אני לומדת אצל עדי וסיגל בקורס אייפק המדהים בפרדס חנה ואני מקווה להיות מטפלת נהדרת ולהיות מסוגלת לתת לאחרים את שקיבלתי אני.
אני חייבת את איכות חיי וחיי משפחתי לעדי, על אבחון מדויק ולסיגל על טיפול, ליווי, מסירות, כישרון והעצמה בדרך לריפוי.

תודה רבה לכם!
מילי לוי צדוק
054-7398390
____________________________


אלרגיה לחתולים

 

עדי היקר!
ברצוני להודות לך על הטיפול נגד אלרגיה לחתולים שעברתי, אני ובני.
הקסם עובד עד היום. כל הדמעות, הפנים האדומות והפריחות נעלמו.

לא ייאומן!
בברכה ובתודה !
ע. ר
____________________________

תסמונת קרוהן

שלום עדי,

שולחת לך מכתב תודה שצריך היה להישלח מזמן.
לפני כשמונה שנים אובחנתי כחולת קרוהן. שנים רבות עברו עליי בטיפולים כאלו ואחרים, בדיקות חוזרות ונשנות, דיאטות והגבלות מזון חמורות ודיאגנוזה שתמיד חזרה על עצמה כי זוהי מחלה כרונית שאינה ניתנת לריפוי וכי צפוי לי עתיד של נטילת כדורים יום-יומית.
איבדתי כ-11 ק"ג ממשקלי הרגיל. סבלתי מהקאות, שלשולים, חום, חולשה רבה. טופלתי בכדורים רבים, לעיתים עד כשמונה עשרה כדורים ביום. טופלתי בסטרואידים, שגרמו לי להתנפח ולעוד תופעות לוואי לא נעימות ולא אסתטיות.
ביוני 2000 חבר טוב קבע לי תור אצלך ושינה את חיי.
אמרת לי, כי זוהי הפעם הראשונה שאתה מטפל בחולת קרוהן אך אתה מאמין כי תוכל לעזור לי. ועוד הוספת ואמרת כי הטיפול עומד להיות ארוך ועליי להתמיד בטיפול ולהיות סבלנית על מנת שיעבוד. באוגוסט 2001 עברתי את הטיפול האחרון.
עד היום אינני יודעת, או ממש מבינה איך זה עובד, אך איכשהו מתחילת הטיפול הייתה בי אמונה כי הגעתי למקום בו אוכל לקבל עזרה. התמדתי. מעולם לא החמצתי או ביטלתי פגישה טיפולית.
היום, למעלה משנה לאחר הטיפול האחרון, אני מרגישה נפלא. (עברתי רק טיפול חיזוק אחד בימים האחרונים) אינני נוטלת כדורים משום סוג, אוכלת הכל ומרגישה בריאה לחלוטין.
שינית את חיי, שיפרת את איכות חיי ללא היכר, ועל כך תודתי נתונה לך ולצוות המטפל, שבלעדיהם "הנס הזה לא היה קורה".
*אני עדיין במעקב של המומחה המטפל בבית חולים (רפואה קונבנציונלית), עושה בדיקות דם פעם בכמה חודשים ויש הוכחות רפואיות (מלבד תחושתי הנהדרת) כי מצבי מעולם לא היה טוב יותר (מאז אובחנה מחלתי).

תודה, תודה, תודה, תודה,
ת.

____________________________

אטופיק דרמטיטיס

למלאך השומר שלי!                      5.4.2000

בערך לפני חמש שנים, התחילו לי כל מיני תופעות עוריות שזה היה מופיע ונעלם בלי שום התראה מוקדמת. ככל שהזמן עבר הפצעים הפכו קשים, יותר מגרדים ויותר גדולים. הפצעים הופיעו בתדירויות יותר גבוהות ולמשך זמן ארוך יותר. ביקרתי אצל כל מומחי העור ומומחי האלרגיה למיניהם אבל זה היה רק כיבוי שריפות והכל תמיד חזר.
ניסיתי גם רפואה משלימה- צמחי מרפא, הילינג, רפלקסולוגיה, דיקור, פרחי באך, פשוט הכל אבל גם כאן היה שיפור זמני בלבד. הייתי מיואשת! פשוט כל פעם חיכיתי שזה ייגמר וניסיתי להתחזק עד הפעם הבאה...
חלפו הימים, חלפו השבועות ואני וחברי המקסים החלטנו להתחתן, אבל כמובן ואיך לא אחרת, שלושה חודשים לפני החתונה, התמלאתי פצעים (למי שיש בעיה של גועל, לדלג שורה). מפרישים נוזל צהוב וירקרק, חלקם בקוטר שלושה ס"מ ויותר. אולי היה אפשר למצוא ס"מ אחד נקי בגוף שלי ללא פצעים. ובנוסף לכל, התגרדתי בהיסטריה כל היום וכל הלילה. הייתי ממש מיואשת. ואז פתאום נזכרתי בך ובIPEC והגעתי לכאן. (אין צירופי מקרים). קיבלת אותי בחמימות ובהבנה וההפך מכולם, לא הבטחת הבטחות למרות שהראיתי ספקות וחששות, מאוד אהבתי את השיטה- כל כך פשוטה אבל מצד שני כל כך גאונית וכל כך עוזרת.
מפגישה לפגישה המצב השתפר- פחות הפרשות, פחות פצעים, פחות גירודים, והכל בעזרתך!!!.
גם כשהיו נפילות, תמיד היית מאוד רגיש, מאוד מבין, וחיזקת אותי כמו שאף אחד לא הצליח וכמו באגדות תמיד יש... Happy End , הגעתי לחתונה עם שמלת כלה חשופה ועור חלק ללא פצע אחד. (אפרופו, הייתה אחלה חתונה), בכל מקרה, אני עדיין בעיצומו של תהליך, והודות לך הוא הופך טוב יותר מיום ליום.
כמו שאומרים- עשית בן אדם מאושר.
אין לי מושג איך להודות לך, אבל אני בטוחה ומקווה שמישהו למעלה רואה את זה והוא כבר יידע.

תודה מכל הלב,

____________________________

אלרגיה בעור    9.10.2001


למטפל שלנו,
ברצוני להודות לך על הטיפול ב- IPEC בבני.
בני סבל מאלרגיות שונות שהתבטאו בפצעים בעור, אודם בעיניים וקילופי עור בידיים וברגליים.
בעזרת הטיפולים שבני קיבל מצבו השתפר.
הפצעים בעור נעלמו, כמובן גם האודם בעיניים וקילופי העור ברגליים כמעט נעלמו.

נכון לעכשיו, בני מרגיש טוב ולא זקוק לשום תרופה קונבנציונלית.

בתודה,
ר.ר.

____________________________

אלרגיה לחלב

עדי היקר,
כשהייתי בכיתה א´ הודיעו לי שאני אלרגית לחלב ולמוצריו, כי זה גורם לי לכאבים ולנוזלים באוזניים. במשך עשר שנים חייתי במחשבה שלא אוכל מוצרי חלב למשך שארית ימי חיי.
כשהייתי בת 17 אבא שלי קרא בעיתון ידיעה על מרפא ברפואה משלימה שמרפא אלרגיות (סליחה...רגישויות). החלטנו שמכיוון שאין מה להפסיד, למה לא לנסות?!?
לאחר שנתיים וחצי, בהן טיפלת בכל עשרות הרגישויות שלי, השתכללת בשיטות הטיפול השונות ועם קצת ירידות, עליות, חששות, ספקות אבל הרבה רצון, תקווה ואמונה, אמרת לי לבסוף "עכשיו תוכלי לאכול מוצרי חלב" והחלום הפך למציאות.
אני רוצה להודות לך שהחזרת לי את שהיה בגדר חלום בלבד ובנוסף השארת אותי ללא כל רגישות נוספת אחרת.

תודה!
מ.ג

____________________________

פריחה אדומה ומגרדת


כששמעתי לראשונה על טיפול ה- IPEC, לא האמנתי שטיפול כזה יכול לעזור לאלרגיות או לכל בעיה אחרת. העובדה שהגוף יכול "לתת תשובות" בעצמו, או "שטפיחות" יכולות לעזור במשהו, נשמע לי כמו לקוח מעולם אחר. החלטתי לנסות בכל זאת עקב המלצה חמה שקיבלתי ובעקבות ייאוש ממציאת פתרון לאלרגיה ממנה סבלתי באמצעות הרפואה הקונבנציונלית.
מזה שנתיים סבלתי מפריחה אדומה ומגרדת, שהוחרפה מדי פעם בעקבות אכילת מזונות או גורמים אחרים שאותם בדרך כלל לא זיהיתי. הרופאים טענו שפריחה זו היא סימפטום של אלרגיה לפניצילין ונגרמה בעקבות לקיחת אנטיביוטיקה. הם הציעו לי אין ספור תרופות לאלרגיה של פתרו את הבעיה. במשך תקופה ארוכה נמנעתי מאכילת מגוון סוגי מזונות בניסיון למנוע את הפריחה, אך דבר לא שיפר באופן ניכר את המצב ולעומת זאת היה מתסכל.
במהלך אבחוני ה-IPEC התברר שאני רגישה למגוון רחב של מזונות ולמספר גורמים סביבתיים. נדרשה סבלנות על מנת לראות תוצאות- השיפור לא נראה מיידית, אלא לאחר כמה וכמה טיפולים וגם אז היה הדרגתי. כמו כן היו לי מדי פעם "הידרדרויות" לאחר שנחשפתי לגורמי רגישות חדשים, אולם בכל פעם אובחן גורם הרגישות וטופל ושוב הורגש שיפור.
היום, לאחר כתשעה חודשים וכעשרים וחמישה ביקורים במרפאה שכללו כמה עשרות טיפולים, אני יכולה לומר שהפריחה נעלמה, זאת למרות שאיני נמנעת משום מזונות שהם. כמובן ייתכן שבעתיד איחשף לגורמי רגישות חדשים, אך אני יודעת שיש דרך לאתר גורמים אלו ולאפשר לי להתמודד עמם.
טיפול אייפק, שכל-כך פקפקתי בו הוכח לי כיעיל ביותר לזיהוי רגישויות ולמניעתן, וזאת בצורה כל כך פשוטה - ללא תרופות וללא כאב. אני עדיין מסרבת להאמין שזה יכול להיות!

 

תודות מקרב לב על הטיפול היעיל ועל היחס האנושי שנלווה אליו,
ח.

____________________________

תהליך ריפוי והעצמה עם סיגל שאנן

10.5.10


לסיגל המלכה!
רוצה להודות לך על תהליך עוצמתי, שלם ומדויק, שעברתי בעזרתך בשנתיים האחרונות.
מאישה צעירה, שהייתה כמו עלה שנע ונד ברוח ללא שורשים עמוקים וללא אמון אמיתי ועמוק בחיים, הפכתי לאישה שלמה.
עומדת איתן למול תהפוכות החיים
יודעת לנוח, יודעת להרפות
יודעת לפעול מתוך קלות, פשטות ונינוחות
יודעת להיות גם וגם וגם
יודעת להיות ולפעול על הסקאלה שבין לבין ולא רק בקצוות
מגיבה למצבים דרמתיים ומאתגרים מתוך שלווה ואמון, יצירתיות וקבלה
נהנית ממיניות בריאה, נקייה ממטעני העבר
יודעת להיות מרפאה עבור אחרים מתוך גבולות ברורים ובריאים ולקבל תגמול הולם עבור העשייה שלי
יודעת להציב גבולות מתוך גמישות, בקלות ובנעימות
יודעת לנשום בתוך המרווחים הצרים ולהתרווח בתוכם
מוכנה לאימהות ללא פחד ועכבות, ומאמינה באמון מלא שהיא תתרחש במועד המדויק ביותר
בריאה ויודעת מהי בריאות ומהוא ריפוי בכל הגופים ובכל הרבדים יודעת להתמסר לחיים
רוצה להודות לך במיוחד על המתנה האדירה מכולן
על שהיום אני חווה, יודעת, מאמינה ובוטחת שכל המאורעות שקורים לי וסביבי הם לטובתי,
שהיקום בעדי בכל אשר מתרחש...
ומה עוד אבקש?
מודה לך על התמיכה, החכמה, ההשראה, וכל הטוב, ההבנות והאור שהבאת לחיי
וכל זאת בדרכך הייחודית והמקסימה, בשמחה רבה, בהומור, בקלילות, בצחוק, באהבה ובקבלה אינסופית
נמשיך להיפגש בשמחות
וכמובן יודעת שאת עבורי אם וכאשר אצטרך בהמשך הדרך,
וידיעה זאת ממלאת אותי בכוחות נוספים ובשמחה גדולה
סיגל, את מתנה גדולה בחיי
מדריכה, מורה ומרפאה אמיתית
תודה על הכל
אוהבת ומעריכה אותך מאוד מאוד מאוד
חברתך לדרך
איילה

____________________________

 

תהליך נפשי מעצים עם סיגל שאנן

1.7.2010

סיגל יקרה,
עברו כחודשיים מאז סיימתי סדרת טיפולים אצלך ואני נדהמת מהאופן שבו אני מתנהלת בעולם.
בעזרת הטיפול ב IPEC רגשי השתנו מספר דפוסי התנהגות בקשרים שלי עם גברים וגם "הילדה הפנימית שלי" הרבה יותר רגועה.
הטיפול שלך סגר לי מעגל וחיבר לי חוטים ויצאתי ממנו מחוזקת ומסוגלת לעמוד בלחצים הקשורים להתחלות של מערכות יחסים.
אני מודה לך על המסירות והנתינה ועל האהבה שהרגשתי שנבעה ממך בזמן שהיינו בקשר.
אני מקווה שיגיעו אליך בעתיד מטופלים נוספים עם קשיים ולחצים נפשיים כי אין ספק שיש לך ארגז כלים יוצא דופן ואישיות מדהימה להציע להם כעזרה.

 

אוהבת אותך,

דלית

____________________________

כאבי ראש, שיעול כבד וליחה שנעלמו אחרי 2 טיפולים

21.6.2013                                           

שלום עדי,
באתי אליך ובקשתי את עזרתך.
סבלתי מכאבי ראש, שיעול כבד, ליחה והרגשה כללית מאד לא טובה.
הבדיקות שעשו לי בקופת החולים שלי קבעו שאני בריא והבטיחו לי שההרגשה הרעה תחלוף מעצמה.
דבר שלא קרה זמן רב.
פניתי  אליך ולאחר האבחון שבצעת התחלנו בטיפול בשיטה המיוחדת שלך.
לשמחתי, לאחר שני טיפולים, נעלמו כל התופעות שסבלתי מהן והתחלתי
להרגיש טוב.
אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור שלך ועל היחס התומך שלך ושל הצוות שלך.
אני מספר לכל חברי על השיטה המופלאה שמביאה לתוצאות מהירות ומדויקות ומודה לך על הכל.
בהצלחה בכל מעשיך,
יעקב וסרצוג
רמת אביב
____________________________


הרופאים אמרו: "מקרה קשה של אטופיק דרמטיטיס, אולי עם אורטיקריה" והיו אובדי עצות.
 

מכף רגל ועד ראש: על הראש, על הפנים – הלחיים, הסנטר, מסביב לפה, מאחורי האוזניים, על כל הצוואר, על העורף, על כל הבטן, בתוך הפופיק, על הגב, מאחורי הברכיים, על הירכיים, על השוקיים, על כפות הרגליים, על כפות הידיים, בכל הקפלים. פריחה אדומה ומחוספסת, מגרדת ומדממת, שריטות זבות דם מרוב גירודים, פצעים מוגלתיים, קפלים המגירים הפרשה, פצעים פתוחים, סדקים בעור. סבל, בכי בלתי פוסק, כאבים, חוסר שינה, חוסר תיאבון; משחות, שמנים ואנטיביוטיקה; והכל מלווה בעצבים, ייאוש וצער עמוקים אצל כל המשפחה.

שפופים ואומללים, עצובים ועצבניים הגענו לעדי, וגילינו שגיא אלרגי לחלב אם, חלב סויה, חלב רגיל ומרכיביו, ויטמינים A, B, C , חומצות אמינו, DNA, RNA, סידן, ביצים, סוכר, תירס, שמרים, תפוחי אדמה, חיטה, קרקרים, דגנים, חומוס, שומשום, עוף, דגים, גבינה, מלפפונים, קישואים, תרד, אפונה, ענבים, מלון, אבטיח, תפוחים, שוקולד, תבלינים, חומרים משמרים, זיעה, רוק, דמעות, כותנה, פוליאסטר, וכל דבר שביניהם, מי ים, כלור בריכה, חומרי ניקיון, אבק, אבקנים, דשא, פריחה ופרחים, עשבים, עצים, עץ, משחקי עץ, משחקי פלסטיק, יובש, לחות, חום, קור, כעסים, רגשות, רגישויות, פחדים וחרדות, ועשרות ומאות אפשרויות השילוב שבין כל הגורמים הללו. זוהי רק רשימה חלקית.
בגיל 6 חודשים גיא כבר היה אלרגי לכל כך הרבה גורמים, שפשוט הפסיק להתפתח. היה קשה למצוא אוכל שלא מוסיף פריחה על פריחה, הוא לא עשה כל צעדים לכיוון זחילה, ישיבה לבד, או התקדמות התפתחותית אחרת.
והגרוע מכל, גיא, שבאמת היה תינוק חייכני ומאושר, ונוח מזג מאז שנולד – פשוט הפסיק לחייך, לראשונה מאז שלמד לחייך. כל האנרגיות שלו הופנו למאבק בהתקפות הגוף על עצמו, והוא לא הצליח להתפנות לשום דבר אחר.
בינתיים עברו 8 חודשים מאז שעדי התחיל לטפל בגיא, ולא מזמן חברה שראתה אותו לראשונה, ציינה "איזה עור חלק ומשיי יש לגיא, רך כמו שרק תינוק יכול להיות...".
עד כדי כך שינה גיא את עורו.
אין יום שאני לא מסתכלת בהתפעלות, מלטפת באושר ומנשקת בשמחה עור נקי, בהיר וחלק, ללא פצעים, ללא פריחה, ללא אדמומיות.
כבר אחרי 5-6 טיפולים התחלנו לראות את השינוי, ולאט לאט הוספנו עוד ועוד מאכלים לתפריט של גיא. עשרות מבחנות ושאלות ומבחני שרירים, והתינוק החל לאכול בתיאבון רב, עד כדי כך שנראה כי עד היום הוא עוד מנסה להשלים את החסר מאז. עוד עשרות מבחנות ותיפופי גב ולחיצות בנקודות הנכונות, והפריחות הגדולות החלו להיעלם. והמוקדים העקשניים מאחורי האוזניים, מאחורי הברכיים, ועל כפות הרגליים טופלו לבסוף גם הם.
כולם התחילו לישון קצת יותר טוב בלילה ולנשום קצת יותר לרווחה. גיא התחיל לזחול, ועכשיו גם ללכת, להתגלגל ולהשתולל, להרוס את הבית, להגיע לכל פינה וחור, לסגור מגירות על האצבעות, ללחוץ על כל הכפתורים האפשריים, וסוף סוף לחייך ולצחוק מאושר.
אמנם אלרגיות חדשות התפתחו, אך הן דוכאו בעודן באיבן. היו גם נסיגות, המשיכו לילות קשים, צצו לפתע תגובות כשכבר חשבנו שהכל בסדר, אך הכל תמיד נשאל, נבדק, טופל.
שאלנו את הגוף – עדי, סיגל, אמא ואבא של גיא, והגוף השיב. ללא תרופות, ללא הגבלות מזון, כל כך הגיוני, פשוט ויעיל. עדי טיפל וטיפל וגם סיגל, ד"ר אריעם, וקובי.
בשקט, בסבלנות, באהבה, בהשקעה, במחשבה, בתמיכה, בכל האנרגיות, בכל הרצון הטוב, בכל תשומת הלב, בביטחון מלא ותמידי בהצלחת הטיפול.
אף פעם לא יצאנו מהמרפאה ללא תשובות ומבלי לקבל כמויות עידוד כבירות. והטיפול אכן הצליח בגדול.
עדי, משפחתו ומטפליו – אני מעזה לומר – פשוט הצילו אותנו.
אינני יודעת מה היה מצבנו היום אילולי הגענו למרפאת שאנן. למזלנו הרב הגענו ולעולם לא נשכח את הטוב הרב שעשיתם לנו, שהחזרתם את גיא ואותנו לחיים נורמלים של סתם כאבי שיניים ומריבות על מי לקח למי ומתי הולכים לישון.
 
תקצר היריעה מלספר מה שעל ליבנו, ונסתפק רק בתודה רבה, מעומק הלב.

ט.י.ג.נ.

____________________________

מכתב מהגליל


מדהים לחשוב על כך, להרגיש ולראות זאת – והנדהמים בני משפחתי וכל חברי – אך אין זכר לפריחות והיום אני רשאית, יכולה, או עושה את כל מה שרק יכולתי לחלום עליו לפני חודשיים !!!
תודה על קבלת הפנים הנעימה שלך, סיגל, בכל פעם שהגעתי למרפאה.
תודה לך, עדי, על שהבאת את השיטה ופתחת את המרפאה בחיפה.
ותודה ענקית ומיוחדת לך, ליאור, על הטיפול הנפלא והמועיל שהענקת לי ועל כך שכל מפגש אתך הדהים אותי מחדש ולימד אותי אין-ספור דברים חדשים על עצמי.
ולכם – האנשים שלא יכולים להאמין לסיפורים על IPEC ושקוראים מכתבי מטופלים – ממש כמו שאני עשיתי לפני האבחון הראשון – האמינו, היאזרו בסבלנות, מלאו אחר ההוראות ואל תדאגו – האלרגיה תיעלם ועמה כל תופעות הלוואי שלה.
זה בדוק!

 

מיכל מצר
ספטמבר 2000
____________________________


בחילות והקאות מתמשכות והדרך להחלמה


לכבוד מר עדי שאנן וכל צוותו,
שמי איל שמעיה,
לפני כשנה וחצי סבלתי מאוד כתוצאה מבחילות והקאות.
תופעות אלו נמשכו זמן רב ולעיתים אף מספר פעמים ביום.
לא היה לי ברור מה מקור התופעות ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב.
באותו זמן צפיתי בטלוויזיה וראיתי את עדי שאנן מדגים את שיטת הטיפול באלרגיות והחלטתי לנסות כי לא היה לי מה להפסיד.
אכן פניתי למרפאה, פגשתי את עדי ואת הצוות המטפל והתרשמתי ממש לטובה.
עדי ביצע סדרה מקיפה של טסטים ואבחן במיומנות רבה את כל האלרגנים.
הוא נתן לי הערכה כמה זמן יכול לקחת תהליך הריפוי.
כמו כן הוא ענה באדיבות רבה על כל שאלה וכן העמיד לעת הצורך גם טלפון חירום.
הרגשתי שבמקום שוררת אוירה של ריפוי ושבאמת חשוב לעוסקים במלאכה שאנשים יחלימו ויעשו לשיפור בריאותם.
כעבור תקופה מסוימת כבר התחלתי להרגיש יותר טוב הודות לטיפולים. היום מצבי מצוין.
אני רוצה להודות מכל הלב לעדי ולכל המטפלים על הטיפול הטוב והמסור.

אני כותב מכתב זה כדי להביע את הערכתי הרבה, אני ממליץ בחום לכל מי שעשוי להזדקק לטיפולים מעין אלה.
הפלאפון שלי הוא: 050-7433709  אם מישהו ירצה להתקשר.
 
בכבוד רב,
איל שמעיה

____________________________

שנתיים של פריחה חריפה בפנים שהיום חלקות לחלוטין
15/12/2000

 

תודה לעדי שאנן
שמי שוקי טואג, בן 35, מתגורר בכרמיאל.
ברצוני להודות לעדי שאנן על הטיפול המסור והמקצועי שקיבלתי במרפאתו.
במשך תקופה של שנתיים סבלתי מפריחה חריפה בפני, שגרמה לגירוי וקילוף עור הפנים, כמו כן לחוסר מנוחה וללילות ללא שינה.
במשך אותן שנתיים טופלתי על ידי מספר רב של רופאים כולל מתחום הרפואה המשלימה, אך ללא הועיל.
כאשר המצב החמיר, פניתי באופן פרטי למנהלת מחלקת אלרגיות מביה"ח רמב"ם, שטיפלה בפריחה באמצעות קורטיזון ובמקביל עברתי בדיקות אלרגיה בבית החולים. על פי הבדיקות הנ"ל נמצאתי לא אלרגי לדבר. כמו כן, הטיפול בקורטיזון לא פתר את הבעיה והמצב רק החמיר.
הגעתי למרפאתו של עדי שאנן בהמלצת אמי, ששמעה על הצלחה בדרך הטיפול של עדי.
כבר באבחון הוסבר לי על ידי עדי על תהליך הטיפול ושבסופו אוכל, אי"ה, אף להתבשם באפטרשייב, ושהפריחה לא תשוב. דבר שהיה חלום ונראה לי אז לא מציאותי.
בשיטתו של עדי נרפאתי ולאחר 15 טיפולים פני היו חלקות לחלוטין.
כיום, שנתיים לאחר הטיפול, הפנים נקיות וחלקות לחלוטין.

עדי, תודה רבה וישר כוח,

שוקי טואג
____________________________

 

אלרגיה למים וסבון תארו לכם...


לכבוד
עדי שאנן, ליאור טל וסיגל
זהו מכתב הבא להביע תודה והערכה רבה על הטיפול שהביא (ועוד יביא...) שינוי דרמטי בחיי.

יותר מכך, המכתב מיועד לכל הסקפטיים, שניתן להבין אותם, היות שגם אני הייתי כזו, ואולי מכתב זה יביא אותם "להעז" ולטפל באלרגיות שלהם ב-IPEC.
לאחר שנים של סבל מאין ספור אלרגנים, אשר גרמו לפריחות בכפות ידי ובעוד מקומות בגוף, ובעיקר היו אמורים הדברים על מים, סבון ודטרגנטים – שנים שבהן בין היתר נבצר ממני לרחוץ את בנותיי ולהפקיד מלאכה זו בידי אחרים.
קייצים שלמים שלא יכולתי ללכת עמן לבריכה או לים, ימים ארוכים של ייסורים מהפצעים שעל עורי, סרבול בעבודות הבית כתוצאה משימוש בכפפות חד פעמיות מניילון, היות וגם לכפפות גומי הייתי אלרגית.
לאחר כל אלה ועוד מגבלות ולאווים מובנים לי ולסביבתי מאליהם - הפציעה השמש מחדש על חיי, עם התחלת הטיפול ב-IPEC.
משבוע לשבוע נמחקו עוד ועוד איסורים מהלקסיקון המוכר לי עד אז, אך היה עלי להתאזר בסבלנות עד שיכולתי לעשות את הכל.
אך מהם חודשיים של ציפייה, לעומת כ-15 שנים של סבל ?
   
בתודה ענקית,
א. מ.
חיפה
 

____________________________

 

ילדה עם אטופיק ואסתמה- שכבר לא...

עומר, 28/09/2000

עדי,
תודה, תודה, תודה !
תודה על המתנה הנפלאה ביותר שיכולת לתת לנו – בריאות לשירהל'ה שלנו בת הארבע וחצי (או כמו שקראת לה - סורה ביילה...)
שירה סבלה מדרמטיטיס אטופיק מגיל שנה, וגירדה וגרדה ימים ולילות.
מרחנו את כל המשחות וכלום לא עזר, כמעט ואפסה התקווה.
אבל אחרי 3 טיפולים שלך כבר חלה הקלה משמעותית ואחרי עוד 5-6 טיפולים האלרגיה נעלמה לחלוטין, וזאת ללא הגבלות של ביגוד, מזון, בעלי חיים, סביבה וכו'.
שירה היום נקייה לגמרי. אין סימן וזכר לפריחה שהייתה על הגוף.
בשלב השני טיפלנו באסטמה ששירה החלה לסבול ממנה.
היא לא ישנה בלילות (וכמובן שגם אנחנו לא), בקושי נשמה, והייתה עייפה כל הזמן. באותה התקופה שירה איבדה את החיות שבה ולא רצתה לאכול וגם לא לשחק.
באנו אליך למרפאה ואחרי 3 טיפולים בדיוק נעלמה האסטמה כלא הייתה !
אין ספק שלא קל היה לנו לבוא מעומר לתל אביב פעם ולפעמים גם פעמיים בשבוע.
אבל היום אני יכולה לומר שזה היה הדבר הכי חכם והכי נכון לעשות למען הבריאות של שירה.
אולי קשה להאמין, אבל העובדות מדברות בעד עצמן.
אז שוב, תודה לך ולכל הצוות העובד עמך ושנה טובה.

בברכה,
אפרת בנאי

____________________________

​לכל המעוניין  


שלום שמי שי ואני בן 34.
מהילדות המוקדמת שלי סבלתי רבות מאלרגיות שהתבטאו בנזלת תמידית.
במהלך השנים ניסיתי לטפל בבעיה בדרכים שונות, החל מהרפואה הקונבנציונאלית, רופאים מומחים ומרפאות מיוחדות וכלה בשיטות שונות מן הרפואה המשלימה.
חלק מהניסיונות נתנו הקלה זמנית באלרגיה ובנזלת, וחלקם לא עזרו כלל.
בשנת 2002 התחלתי טיפול בשיטת IPEC. עברתי תהליך של שנה, שבסופו הרגשתי שמצאתי פתרון לבעייתי.
כיום, מספר הימים שבהם אני סובל מנזלת אלרגית ירד בצורה משמעותית – הבעיה שליוותה אותי יום יום מופיעה רק לעיתים רחוקות בלבד, ואז טיפול או שניים מחזירים אותי לאיתני.
אני ממליץ בחום על השיטה, לי היא שינתה את החיים ואפשרה לי איכות חיים טובה יותר.
בהצלחה,
שי

____________________________

 

כאבי שרירים ועצמות וגם קנדידה

 

7.8.2007
שלום רב,

לפני כשנה הגעתי למרפאתו של עדי שאנן בעקבות כאבי שרירים ועצמות בכל הגוף. הופניתי לטיפול אצל רואי הגני, שטיפל בי מאז.
לאחר כ-10 טיפולים, הרגשתי הפיזית והנפשית השתפרה בצורה משמעותית, הכאבים פחתו במידה ניכרת, וחלקם אף נעלמו ולא חזרו.
בנוסף חל שיפור ניכר בתופעת הקנדידה שסבלתי ממנה במשך שנים. טופלתי בעבר לקנדידה, אך כל אימת שהייתי קצת "מזייפת" בשמירה על הרגלי האכילה היא היתה חוזרת. לאחר שהחל הטיפול שמתי לב לכך שאני יכולה מדי פעם "לחטוא", מבלי שהקנדידה תחזור.
אני עדיין מקבלת טיפולים מפעם לפעם, ומרגישה כיצד מצבי משתפר עם הזמן.
אני מלאת תודה לרואי, וממליצה על קבלת טיפולי אייפק וטיפולים נוספים אצלו (מצויין גם בעיסוי תאילנדי).

רותי אורן

bottom of page